Ventilátory pro akumulační kamna Emko

Pokazil sa ventilátor na vašom sporáku? Tu nájdete všetko, čo potrebujete na jeho opravu. Máme motory, ložiská, štíty ventilátorov a ďalšie náhradné diely od spoločností AD RB, Auret, Fiko, Fikoterm, Promet, Emko, Rukona alebo AEG.

Filtrovanie
Výrobce
(1)
(2)
(2)
Zobraziť vybrané
Výpis je obmedzený filtrom
2 produkty
Inštalácia odborným technikom
Ventilátor pre akumulačné kachle EMKO CZ, krátka turbína s dĺžkou 180 mm
EAN:880003700

Ventilátor pre akumulačné kachle EMKO CZ, krátka turbína s dĺžkou 180 mm

Ventilátor je náhradný diel pre RUKONA - EMKO CZ M20AK, krátka dĺžka turbíny 180 mm
44,56 EUR
Skladom 2 ks
Inštalácia odborným technikom
Ventilátor pre akumulačné kachle EMKO CZ, dlhý 250 mm
EAN:880008482

Ventilátor pre akumulačné kachle EMKO CZ, dlhý 250 mm

Ventilátor pre akumulačné kachle RUKONA - EMKO CZ, dlhý 250 mm
33,52 EUR
Skladem > 5 ks
Diskusia ku kategórii
Máte otázku? Zaujíma vás konkrétny detail? Opýtajte sa nás.
Položiť otázku
Nová otázkaVaše meno:Váš e-mail:(E-mail nebude zverejnený)Nadpis:Text príspevku:
Opýtať sa
Vaše meno:Váš e-mail:(E-mail nebude zverejnený)Text príspevku:
Pridať reakciu

Ventilátor pre akumulačné kachle Emko, Rukona, AD RB, Auret, Fikoterm


Ventilátor je neoddeliteľnou súčasťou akumulačných kachlí a je nevyhnutný pre ich efektívnu prevádzku. Ovládanie ventilátora zabezpečuje izbový termostat, ktorý zapne ventilátor vždy, keď teplota v miestnosti klesne pod nastavenú teplotu. Tým sa zabezpečí, že ventilátor začne uvoľňovať naakumulované teplo z kachlí, aby sa dosiahla požadovaná teplota v miestnosti. Po dosiahnutí tejto teploty termostat ventilátor opäť vypne. Výberom vhodného termostatu, napr. typu Microtherm Rego, možno ventilátor prevádzkovať v dvoch rýchlostiach. Ide o plne analógový termostat. Nižšia rýchlosť sa používa na bežnú dennú prevádzku a vyššia rýchlosť sa používa napríklad pri rýchlom ochladení alebo keď sa vrátite z vonku a chcete sa rýchlejšie zohriať. Obe rýchlosti sa na termostate Rego prepínajú kolískovým spínačom, rovnako ako úplné zapnutie alebo vypnutie ventilátora. Odporúčame, aby ste ventilátor pravidelne kontrolovali a čistili, napríklad pomocou vysávača alebo stlačeného vzduchu. Zabezpečíte tým spoľahlivosť a dlhšiu životnosť všetkých mechanických častí ventilátora, najmä klzných ložísk, ktoré sú najviac poškodené prachom. Vplyvom prachu zvýšené trenie spôsobuje nadmerné opotrebovanie materiálu a ventilátor je v lepšom prípade hlučný, môže sa zastaviť alebo sa úplne prestať točiť. Klzné ložiská sú materiálovo a konštrukčne navrhnuté tak, aby sa nemuseli mazať. Na druhej strane, ak ich namažete, na mazivo sa začne viazať prach, ktorý sa spojí s mazivom a vytvorí brúsnu pastu, ktorá sa veľmi rýchlo postará o skrátenie životnosti ventilátora a vy ho potom nebudete musieť opravovať alebo vymieňať.

Záleží nám na vašom súkromí

Tento internetový obchod ukladá súbory cookie, aby mohol správne fungovať. Používaním našich služieb súhlasíte s ich používaním.

Povoliť všetkoPodrobné nastavenie