Výber dielu

Ak chcete nájsť náhradný diel pre svoj spotrebič, zadajte typ, model alebo sériové číslo spotrebiča do vyhľadávacieho poľa v hornej časti stránky a potvrďte kliknutím myšou na ikonu lupy alebo na počítači stlačením tlačidla "Enter ". Potom sa zobrazia vyhľadané výrobky a kliknutím na požadovaný diel môžete skontrolovať popis dielu a zistiť, či je to diel pre váš spotrebič.

Ak ste v našej ponuke nenašli požadovaný náhradný diel alebo si nie ste istí jeho správnym výberom, pošlite nám na e-mailovú adresu obchod@elny.sk podľa značky spotrebiča nasledujúce potrebné údaje z výrobného štítku spotrebiča alebo najlepšie jeho fotografiu, aby bolo možné náhradný diel dohľadať/overiť v dokumentácii výrobcu.

 

Výrobný štítok nájdete na inom mieste pre každý typ spotrebiča. Nižšie sú uvedené obvyklé miesta pre jednotlivé typy spotrebičov:


Pračky - výrobný štítok sa zvyčajne nachádza po otvorení plniacich dvierok, kde je prilepený k rámu dvierok (skeletu).


sušičky - keď sa otvoria dvierka na vkladanie bielizne, štítok je zvyčajne nalepený na ráme dvierok (skelet), pri sušičkách s horným plnením je nalepený na zadnom kryte


Umývačky riadu - v prípade umývačiek riadu je výrobný štítok zvyčajne nalepený na bočnom okraji dvierok, keď sa dvierka otvárajú pri vkladaní.


vstavané rúry - po otvorení dvierok je výrobný štítok zvyčajne nalepený na ráme dvierok (skelete), zvyčajne v spodnej časti otvoru rúry (môže byť aj pod tesnením dvierok).


zabudované dosky - štítok je zvyčajne nalepený na spodnej časti dosky (na spodnom kryte dosky).


Sporáky / rúry - Štítok sa zvyčajne nachádza na ráme okolo vstupu do rúry alebo na bočnej či zadnej strane sporáka, keď sú dvierka rúry otvorené. Ďalšie miesto, kde výrobca umiestnil výrobný štítok, je na spodnej časti plechového úložného priestoru ( pod rúrou ) a pred mostíkom.


Chladničky ( alebo kombinované chladničky s mrazničkou ) - výrobný štítok sa zvyčajne nachádza vo vnútri chladiaceho priestoru. Keď vyberiete zásuvku na zeleninu ( úplne dole v chladničke ), je prilepený na boku chladničky.


mrazničky - výrobný štítok je zvyčajne nalepený vnútri na ľavej alebo pravej stene v spodnej časti


Elektrické ohrievače vody - štítok je zvyčajne nalepený na kryte v spodnej časti výrobku ( pri závesných ohrievačoch ) alebo na hornej časti výrobku ( pri ohrievačoch pod umývadlom ).

 

 

AEG

Typ + sériové číslo spotrebiča PNC... ( F-Nr... Prod.No... ) zvyčajne obsahuje 9 až 11 číslic a nachádza sa na výrobnom štítku spotrebiča

 

AMICA

Typ, model, 5-miestne kódové číslo výrobku ( Fabrik Code, Product Code, v prípade práčok INDEX číslo )

 


ARISTON / INDESIT

Typ, MOD, COD + sériové číslo spotrebiča S/N

 

 

BEKO

Model + kód produktu

 


BOSCH / SIEMENS

Typ spotrebiča + E-Nr. (číslo/písmená, napr. WFO1660BY/01)CANDY


Mod. - model spotrebiča

N. - sériové číslo spotrebiča, ktoré sa zvyčajne začína číslom 3...

 

ELECTROLUX

Model (typ) + sériové číslo spotrebiča PNC... ( F-Nr... Prod.No... ) zvyčajne obsahuje 9 až 11 číslic a nachádza sa na výrobnom štítku spotrebičaFAGOR, MASTERCOOK, EDESA, ASPES

Codigo ( Cod. ) - technické označenie služby (vždy 9 čísel)

Model výrobku ( Mod. ) - kombinácia číslic a písmen (dôležité sú všetky znaky)

No Serie - sériové číslo vždy 9 čísel

 


GORENJE, MORA

UMENIE. ČÍSLO - technické označenie pre servis alebo kód ARTICLE je uvedený na štítku. Je to vždy 6 čísel a prípadne lomka a ďalšie 2 čísla ( napríklad 344334 / 02 ). Čísla za lomkou sú VELMI DÔLEŽITÉ a je potrebné nám ich oznámiť.
Model - model výrobku alebo len Mod. na štítku je kombináciou číslic a písmen ( všetky znaky sú dôležité ).
SER. NUM. - sériové číslo

 

LG

Model + sériové číslo

 

WHIRLPOOL / BAUKNECHT / IGNIS / IKEA

Typ spotrebiča + servisné číslo (12-miestne číslo začínajúce 85... alebo 9....)

 ZANUSSI

Model (typ) + sériové číslo spotrebiča PNC... ( F-Nr... Prod.No... ) zvyčajne obsahuje 9 až 11 číslic a nachádza sa na výrobnom štítku spotrebiča

Záleží nám na vašom súkromí

Tento internetový obchod ukladá súbory cookie, aby mohol správne fungovať. Používaním našich služieb súhlasíte s ich používaním.

Povoliť všetkoPodrobné nastavenie