Vykurovacie teleso 1000W rúrkový kúpeľňový radiátor, radiátory - obmedzovač teploty 90°C

Elektrické vykurovacie teleso so zabudovaným obmedzovačom teploty na ohrev vody v rúrkových kúpeľňových radiátoroch - sušičkách a teplovodných radiátoroch
Vykurovacie teleso 1000W rúrkový kúpeľňový radiátor, radiátory - obmedzovač teploty 90°C
Inštalácia odborným technikom
52,22 EUR 43,16 EUR bez DPH
Množstevné zľavyod 5 ks50,65 EUR41,86 EURod 10 ks48,56 EUR40,14 EUR
Cena po registrácii :50,61 EUR s DPH
Skladem 4 ks
Osobne v predajni:tomorrowPrepravnou spoločnosťou:utorok 25.6.
EAN880003563PN880003563

Elektrický ohrievač TYP 6248 sa používa na ohrev vody v radiátoroch na vykurovanie miestností. Je vhodný na ohrev vody v rúrkových radiátoroch, určených najmä na vykurovaniena vykurovanie kúpeľní a na sušenie uterákov a iných textílií. Môže sa používať aj na ohrev vody v samostatných radiátoroch bez pripojenia na systém ústredného kúrenia. Ďalšia možnosť je v radiátoroch ústredného kúrenia ako doplnkový zdroj tepla. Jeho použitie je výhodné najmä v obdobiach, keď nie je efektívne vykurovať celú budovu pomocou systému ústredného kúrenia.

Vykurovacie teleso je vyrobené z ochrannej rúrky z kvalitnej nehrdzavejúcej ocele, príruby so závitom G ½" s O-krúžkom a prívodným káblom s vidlicovým alebo priestorovým termostatom. Ohrievač má sieťový prívod typu "Y", takže v prípade poškodenia prívodného kábla ho možno vymeniť za nový.

Ohrievač je navrhnutý ako spotrebič triedy ochrany I, stupeň ochrany IP 44. Je vybavený samočinným obmedzovačom teploty (70 °C alebo 95 °C) na zaistenie bezpečnosti v prípade núdze. Obmedzovač teploty má vysokú životnosť (až 10 000 cyklov).

Konštrukcia krytu umožňuje vertikálnu montáž, pričom pripojovacia príruba musí vždy v spodnej časti, alebo v horizontálnej polohe (vykurovacie teleso musí byť vždy v spodnej časti radiátora). Elektrická inštalácia musí byť v súlade s platnými predpismi ČSN a musí ju vykonať odborná firma. Inštalácia musí byť v súlade s bezpečnostnými normami pre domáce a podobné elektrické spotrebiče EN 60335-1 a 33 2000-7-701.

Pri inštalácii v kúpeľniach môžu byť umiestnené v zónach 2 a 3 podľa normy EN 33 2000-7-701.

Príklady použitia

1. Na vykurovanie rúrkových kúpeľňových radiátorov.

Príkon elektrického ohrievača sa musí zvoliť podľa príkonu príslušného rúrkovéhoradiátora podľa odporúčaní výrobcu (nie je prípustné inštalovať vyšší príkon, ako je odporúčaný).

a) Použitie v kombinovanej prevádzke
Prívodný ventil musí byť počas prevádzky uzavretý. Ohrievač musí byť nainštalovaný s T-odbočkou, aby bolo možné jeho pripojenie k rúrkovému radiátoru a k systému ústredného kúrenia. Vykurovacie teleso nesmie brániť normálnej prevádzke teplovodného vykurovacieho systému počas vykurovacej sezóny.

(b) Použitie v samostatnej elektrickej prevádzke
Vykurovacie teleso by malo byť naplnené nemrznúcou zmesou len do 95 % svojho objemu. Je to dôležité z dôvodu zmeny objemu kvapaliny počas vykurovania.

2. Pre radiátory ústredného kúrenia.
Vykurovacie teleso sa montuje na miesto spodnej zátky radiátora. Ak radiátor nemá zátku G ½", musí sa použiť redukcia G 1" alebo G 1 ¼".

Pri použití elektrického radiátora ústredného kúrenia musí byť horný regulačný ventil kúrenia uzavretý. Ak sa používa aj ventil na spodnej časti radiátora, tento ventil musí byť otvorený. Musí sa skontrolovať a v prípade potreby odvzdušniť. Vykurovacie teleso nesmie počas vykurovacej sezóny brániť normálnej prevádzke teplovodného vykurovacieho systému.

Krytí54 IP
L1000 mm
Napětí230 V
Omezovač teploty90 °C
Příkon1000 W
ZávitG 1/2"
Diskusia k produktu
Máte otázku? Zaujíma vás konkrétny detail? Opýtajte sa nás.
Položiť otázku
Nová otázkaVaše menoVáš e-mail(E-mail nebude zverejnený)NadpisText príspevku
Opýtať sa
Vaše menoVáš e-mail(E-mail nebude zverejnený)Text príspevku
Pridať reakciu
PopisParametreDiskusia
Záleží nám na vašom súkromí

Tento internetový obchod ukladá súbory cookie, aby mohol správne fungovať. Používaním našich služieb súhlasíte s ich používaním.

Povoliť všetkoPodrobné nastavenie